מדריכים וטיפים

ביטוח לאופנוע, למה צריך ומה הסכנות?

ביטוח לאופנוע, למה צריך ומה הסכנות?

גם אם אתם הרוכבים הכי טובים שאתם מכירים, וגם אם אתם מאמינים גדולים בקארמה ומזל ולא חושבים שמשהו עשוי לקרות לכם, עדיין קיים הכרח ממשי לברר לגבי סוג ביטוח-אופנוע מתאים לכם ולכלי שאתם רוכבים עליו.
אנשים חכמים מאיתנו, פעם אמרו שאנחנו יכולים להיות "הכי בסדר", אך מסביבנו קיימות נסיבות שלא תלויות בנו ומכורח נסיבות המציאות, לא תמיד אנחנו יכולים לשלוט על אשר מתרחש סביבנו ואפילו לנו. בשל זאת, ביטוח לאופנוע הוא אלמנטרי והכרחי עבור כל רוכב מתחיל ומנוסה גם יחד. ביטוח לאופנוע מתומחר על פי נפח המנוע של הכלי שלכם, בהתאם לגילכם ובהתחשב לרקורד שלכם בבחינת תאונות ונפילות מהכלי. כלומר, במידה והרזומה שלכם רווי בתאונות חס וחלילה, אז הפרמייה אותה תשלמו לחברת הביטוח תהיה גבוהה יותר, כמובן.

ביטוח חובה לאופנוע? צד ג'? מה כדאי?

אם התחדשתם באופנוע לאחרונה, ושילמתם ממיטב כספכם עבור התענוג דו הגלגלי, כדאי כמובן לשלם ביטוח מקיף עבור האופנוע שמבטח אותנו מפני גניבות אופציונאליות, פגיעות שעשויות להתרחש בגוף האופנוע, נזקי מזג אוויר ועוד.

במידה ורכשתם אופנוע משומש ולא יקר במיוחד, כנראה שההמלצה עבורכם, ברוב המקרים, תהיה לבטח את האופנוע בביטוח חובה וביטוח צד ג'. כאשר מבטחים את האופנוע בביטוח צד ג', אנו למעשה מכסים את עצמנו מפני תביעות ונזקים אשר עשויים להתרחש אצל גורם שלישי במקרה של תאונה, חס ושלום.

הסכנות ברכיבה על אופנוע הן ברורות, והן כרוכות בנפילות לא נעימות, בהחלקות, בפגיעות על ידי רכבים אחרים ועוד. במידה ואתם רוכבים בשטח, מומלץ לברר עם חברות הביטוח האם תיאלצו לשלם פרמייה גבוהה יותר בשל הסיכונים שהולכים בד בבד עם רכיבת שטח מאתגרת. כמובן , כדאי לזכור כי אופנועים בעלי נפחי מנועים מאוד גדולים, ישלמו בהכרח פרמייה גבוהה יותר של ביטוח לאופנוע.

בהצלחה, רכבו לאט ותגיעו מהר.
רוצים לדעת כמה ביטוח החובה יעלה? – לחצו כאן

תגובות

כתיבת תגובה